Skontaktuj się ze mną: tel.: +48 695 748 696

Social Media:

Doradztwo prawne

Usługi

 Doradztwo prawne

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i uczestnictwu w wielu procesach inwestycyjnych najlepiej czuję się w obszarze zagadnień prawnych dotyczących szeroko pojętej branży budowlanej.

Współtworzyłem zręby działu prawnego w spółce z branży hydrotechnicznej, zarządzałem zespołem prawnym ds. budownictwa kubaturowego w spółce giełdowej z branży budowlanej, pełniłem funkcję członka zarządu w specjalistycznej firmie zajmującej się remontami i konserwacją zabytków, pełniłem funkcję prawnika w zespole Inżyniera Kontraktu w ramach inwestycji kolejowych i hydrotechnicznych realizowanych w oparciu o Warunki Kontraktowe FIDIC.

Doradzam generalnym wykonawcom, specjalistycznym firmom wykonawczym, biurom projektowym i firmom usługowym.

Doskonale odnajduję się na styku prawa cywilnego, budowlanego, zamówień publicznych i prawa autorskiego, co jest kluczowe dla skutecznego rozwiązywania problemów pojawiających się na gruncie realizacji budowlanego procesu inwestycyjnego.

Uwielbiam konstruować nietypowe umowy i reprezentować klientów w procesie ich negocjacji.

Reprezentujesz biuro projektowe lub specjalistyczną firmę podwykonawczą i otrzymałeś niekorzystny dla siebie projekt umowy? Chętnie pomogę i podpowiem na jakie zmiany możesz liczyć i czy jest w ogóle sens podpisywać taką umowę. Masz problemy z generalnym wykonawcą lub zamawiającym publicznym i nie wiesz jak z nich wybrnąć? Chętnie wesprę Cię swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Jeżeli użyjemy odpowiednich argumentów i narzędzi negocjacyjnych nagle okaże się, że wiele rzeczy jest możliwe, chociaż wcześniej takimi nie było. Duzi gracze i zamawiający publiczni często wykorzystują swoją przewagę rynkową lub uprzywilejowaną pozycję w procesie inwestycyjnym wymuszając rozwiązania, które są niekorzystne dla ich słabszych partnerów, wykorzystując ich niewiedzę, brak doświadczenia negocjacyjnego i posługując się do znudzenia powtarzanymi argumentami, które przy głębszej analizie okazują się być łatwe do obalenia.

Jeśli kiedykolwiek spotkała Cię taka sytuacja – zapraszam do współpracy.